pipen

WICI WICI WICI WICI WICI WICI WICI

Szkoła Wiedzy „ AKKA „
Zaprasza w dniach 02 do 04 luty 2018r. na pierwsze SPOTKANIE

do Królestwa Kryształów CRISTALLICA
W największym miejscu Mocy w Polsce – na Kryształowej Górze w Kraskowie


Przyjaciele Kryształowej Góry w Kraskowie
oraz wszyscy Ci, co poszukują Wiedzy!


Zapraszamy Was na inauguracyjne spotkanie w Szkole Wiedzy AKKA. Nasze spotkania będą dotyczyły wszystkich aspektów naszego istnienia, a ich celem jest zrozumienie i odnalezienie swojej własnej Drogi, odbudowa Ducha Wspólnoty, Jednoty Czystych Serc, usuwanie podziałów i wspieranie zmian w życiu każdego z nas. W tym dziele będzie nas wspomagać niezwykła Energia i Magia Miejsc, w których te spotkania będą się odbywały, jak też elementem scalającym je będzie szeroko pojmowana wiedza na temat kultury Słowiańskiej i poszukiwanie kodu dostępu do prasił naszych przodków.

Program SPOTKANIA: / TKANIA NICI WIEDZY/

02 luty 2018r

17,00 Powitanie Miejsca Mocy w Kraskowie, wspólne ognisko integracja z Miejscem i jego energiami, wskazane wyposażenie się w różnego rodzaju instrumenty, na wspólne muzykowanie przy ognisku..

22,00 czas na odpoczynek


03 luty 2018r SłOWIAŃSKIE ŚWIĘTO SPOTKANIA
.
09:00-10:00 Cele i zadania Szkoły Wiedzy AKKA opowie o tym jej współzałożyciel Wiktor Urbańczyk, który wraz żoną Władzią jest piastunem Miejsca Mocy w Radzimowicach.

10:00-11:00 Prelekcja na temat Miejsca Mocy oraz Wody Życia w Kraskowie połączona z konsumpcją Wody i pomiarami jej parametrów. Dla chętnych możliwość skorzystania z zanurzenia w tej wysokowibracyjnej Wodzie - prowadzi Ryszard Walczak

11: 00-12:00 Woda w tradycji słowiańskiej prelekcję prowadzi Barbara Otworowska

12: 00-13:00 Głagolica jako starosłowiańskie pismo Mocy – prelekcję prowadzi Tadeusz Mroziński – W czasie pobytu możliwe jest zapisanie swojego imienia i nazwiska, jak też innej treści głagolicą, jak też sporządzenie amuletu, czy talizmanu.

13:00-15:00 Energetyczna vege zupa na świeżym powietrzu

15:00-16:30 Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami oraz zalety masaży w odniesieniu do zdrowia i urody prelekcję prowadzi Jerzy Orlik
.
16:30-17:30 Prelekcja na temat ludowych metod terapeutycznych jak oczyszczanie ogniem aury, rytualne przelanie wosku prowadzi Barbara Otworowska – istnieje możliwość skorzystania z tych zabiegów

17:30-18:00 Rytualny korowód ze świecami gromnicznymi w połączeniu z rytuałem zaczerpnięcia Wody Życia z 3 źródeł wypływających z Kryształowej Góry w Kraskowie.

18:00-19:00 Medytacja w Kryształowej Świątyni budząca połączenie z własnym źródłem.

20:00-21:00 Energetyczne kąpiele w Wodzie Życia, Otwarty panel dyskusyjny

21:00-24:00 Ognisko w Sercu Kryształowej Góry04 luty 2018 POPRAWKA I DOMOWNIK

10:00-11:00 Wstępne informacje na temat źródeł pochodzenia prasił naszych przodków Tadeusz Mroziński

12:00-13:00 Drogi do Odbudowy Ducha Wspólnoty i Jednoty Czystych Serc prowadzi Ryszard Walczak

13:00-14:00 Medytacja w Kryształowej Świątyni w intencji najwyższego dobra nas wszystkich i wzmacniająca połączenie z własnym źródłem.

14:00-16:00 Energetyczna vege zupa na świeżym powietrzu!

16:00- Sesje indywidualne, Informacje o kolejnym spotkaniu w ramach Szkoły Wiedzy AKKA najbliższe w Radzimowicach 17-18 marca 2018r.Inwestycja : koszt uczestnictwa w zajęciach to 200PLN od osoby.

Na miejscu każdy z uczestników ma możliwość korzystania z Wody Życia bez ograniczeń do picia, opłukiwania się, rytualnego zanurzania się w Niej. Zabiegi związane z oczyszczaniem aury, przelaniem wosku czy hirudoterapeutyczne jak też masaże na indywidualnych sesjach na warunkach i w czasie ustalonym z prowadzącymi.

Noclegi na miejscu w Domku drewnianym max 6 osób w dwóch pokoikach koszt po 30PLN od osoby warunki spartańskie dla tych, co wolą spędzić czas w gorszych warunkach, ale w Miejscu Mocy. Wymagane śpiwory.

Noclegi w Marcinowicach w Agroturystyce Panorama kontakt Pani Kasia tel. 504 554 175

Istnieje możliwość noclegu w oficynie Pałacu w Kraskowie kontakt Pani Izabella Gamperl tel. 530 991 565

Wyżywienie we własnym zakresie. Zupę vege będziemy gotować wspólnie i ją wspólnie spożywać. Wskazane by uczestnicy przywieźli jakieś produkty do wspólnego stołu.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się poprzez facebook, ale potwierdzenie przyjazdu z danymi osobowymi prosimy na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny Ryszard Walczak tel 500 107860.


A teraz proszę byście rozważając decyzję o przyjeździe na nasze zajęcia poczytali, jaki jest kontekst tego spotkania w tych dniach z perspektywy Pana Tadeusza Mrozińskiego:


SŁOWIAŃSKIE ŚWIĘTO SPOTKANIA
W SZKOLE ŻYCIA AKKA NA 2-4 luty 2018

Niebieskim patronem tego święta jest gwiazdozbiór Koziorożca, którego jedna z nazw Słowiańskich brzmi Dwór Królów, opisywanym poniżej dniom patronują gwiazdy Albali, Armus i Dorsum.

Jest to czas nazywany Gromnicą, której naczelnym obrzędem było święcenie świec woskowych, które w czasie burzy zapalano jak ochronę przed piorunem. Konsekrowaną świecą, a dokładnie dymem z niej, w dniu Gromnicy na belkowaniu sufitowym w chatach włościańskich czyniono - pisano różne znaki ochronne przed złem. Istnieją zapisy, które mówią, że taką świecą przypalano włosy na głowie, co uznawano za czynność, obrzęd ochronny. Bardziej przygnębiającym zwyczajem, było zapalanie świecy dla każdego członka rodziny, świeca, która zgasła najwcześniej wskazywała na członka rodziny, który umrze, jako pierwszy.

Według tradycji Słowiańskiej w dniu 2 lutego obchodzono święto o nazwie Dzień Spotkania, jako że w dniu tym widziano czas spotkania zimy z wiosną. W tym dniu obserwowano pogodę, z której wróżono czas nadejścia wiosny, jeżeli dzień był pochmurny i ciepły wierzono, że wiosna przyjdzie szybko i będzie ciepła. Natomiast, jeżeli dzień był jasny i mroźny zwiastował on późną, oraz zimną i deszczową wiosnę.
Z dniem tym związany jest zwyczaj obserwowania jeży, które w tym dniu przekraczają połowę czasu swojego snu zimowego i decydują na wyjście ze swojej norki. Dzięki jego zachowaniu oceniano bliskość początku wiosny, zgodnie z przekonaniem wierzono, jeżeli dzień jest pochmurny jeż nie widzi swojego cienia i opuszcza swoja norkę, stąd wniosek, że zima wkrótce się skończy i wiosna będzie wczesna. Jeżeli dzień jest słoneczny jeż widzi swój cień i przerażony ukrywa się na powrót w swojej norce, co zwiastuje kolejne sześć tygodni zimy.
W noc Spotkania o godzinie 12 w nocy czerpano w trzech studniach wodę, którą następnie mieszano w jednym naczyniu. Woda ta była uznawana za uzdrawiającą. W dalszej części obrzędu kropiono nią ludzi, bydło jak też w wodzie tej kąpano dzieci, oraz kropiono obejście.
Wartość sakralna wody uzyskana w ten sposób była równa wodzie uzyskanej podczas święta Erydanu , czyli święta obchodzonego na cześć gwiazdozbioru Eridianus.


POPRAWKA

Dzień 3 lutego, czyli tuż po Gromnicy nazywany był świętem Poprawki. Po wróżbach dotyczących pogody przystępowano do napraw i poprawek sprzętów, które będą potrzebne do uprawy roli. Tak, więc naprawiano pługi, brony, sochy, czy radła jak też narzędzia do uprawy ręcznej. Naprawie podlegały również wozy jak i elementy uprzęży koni, czy wołów. Istnieją zapisy o naprawie stuletniego pługa, czy brony.
Naprawa uprzęży trafiała do starców, teksy mówią: " w naprawie mojego dziadka jest lekkie światło, kiedy naprawia letnią uprząż, lub stuleni pług".
W dniu tym czyniono również ustalenia dotyczące nadchodzącego roku w zakresie upraw, czyli co gdzie będzie siane, czy też sadzone, przy czyn dokonywano przeglądu posiadanych nasion. Ponadto czyniono ustalenia, jakie zadania będą wykonywać poszczególni członkowie rodziny.DOMOWNIK

Dzień ten jest również świętem Domownika, czyli ducha opiekuńczego domu w tradycji Słowiańskiej. Jego zadaniem było zapewnienie normalne życie rodzinne, płodność i zdrowie ludzi i zwierząt, oraz plonowanie roślin.
Opatrywany różnymi nazwami : Kutno, Plonek , Latawiec, Ubożę, Kłobuk, Skrzat, Krasnal, Stopan, Żmij, czy Chowaniec. Był często przedstawiany w postaci węża.
Zwykle był to jeden ze zmarłych członków rodziny, przodek rodzinny, który za grzechy został wyznaczony przez Boga, aby służyć swemu domowi. Inna interpretacja mówi, że duchy wszystkich domów zostały stworzone przez Boga i takie duchy przypisane zostały każdemu domowi. Z tego też względu winien mieć on zapewnione miejsce przy stole podczas wszystkich posiłków, jak też jego wola miała być brana pod uwagę przy ważnych decyzjach.
Przed ważnym wydarzeniem w rodzinie Domownik siadał na piersi śpiącej głowy domu i oczekiwał pytania " Na dobre czy na złe”, jeżeli zamysł był dobry udzielał odpowiedzi, natomiast, jeżeli milczał lub kaszlał należało spodziewać się złych skutków pojętej decyzji.

.
SPOTKANIE DRUGIE W SZKOLE „ AKKA „

Drugie spotkanie planowane jest w Radzimowicach na dzień 17- 18 marca 2018 roku, którego program zamieścimy w lutym.

Tadeusz Pruss MrozińskiW miłości, Kryształowa Góra, Jej Opiekun, Piastun i Strażnik oraz przyjaciele.