pipen

Przypomnienie wystąpienia w sejmie RP Nabila Al Malazi w 2016 roku - a propos ISIS, Izraela i kontekstów zawartych w poniższych materiałach filmowych Prezydenta II RP Jana Zbigniewa Hrabiego Potockiego oraz komentarza Janusza Zagórskiego z NTV w kwestii zagrożenia rozbioru Polski.

Syryjczyk mówi kto stoi za ISIS – konferencja w Sejmie RP

WIDEO -KLIKNIJ W OBRAZEK Przemówienie Przewodniczącego „Klubu Syryjskiego w Polsce” ,współorganizatora Konferencji która odbyła się w Sejmie RP dn. 19.03.2016r.Dziękuję wszystkim Uczestnikom , obecnym na tej Konferencji w imieniu współorganizatora „Klub Syryjski w Polsce” którego mam zaszczyt być Przewodniczącym od chwili jego powstania w 2011 roku.
Wojna z „Daesh” tzw. państwem islamskim w Syrii, jest w istocie wojną Zachodu z legalną władzą. Chodzi o gaz i ropę jak również o władze nad światem. Terroryści będący ekstremistami Wahhabickimi są tylko pretekstem dla zbrojnej interwencji USA i ich sojuszników we wprowadzeniu nowego porządku – jednobiegunowego świata.

Już kilka lat temu firmy poszukiwawcze z Norwegii, znalazły w Syrii złoża ropy naftowej i gazu, które pozwoliłyby, aby ten kraj osiągnął znaczące miejsce na świecie w eksporcie węglowodorów. Norwegowie znaleźli ponoć 14 obszarów bogatych w ropę naftową, w tym cztery największe pola naftowe miały się znajdować w pobliżu nadmorskiego miasta Banias obok granicy z Libanem. Gdyby doszło do eksploatacji samych tych pól można by było utrzymać produkcję ropy, równą Kuwejtowi. Kolejne cztery pola potwierdziły rezerwy równe Cyprowi, Libanowi i Izraelowi razem wziętych. Tak, więc, Damaszek teoretycznie powinien być w stanie wyprodukować 6,7 mln baryłek ropy dziennie, w sumie tylko dwa razy mniej niż Arabia Saudyjska.
 
Nie jest tajemnicą, że Daesh w istocie zostało stworzone przez USA, z pomocą innych państw zachodnich. To jest fikcja, że oni z nimi walczą. To jest brudna geopolityczna gra, podobna do tej, w wyniku której powstała organizacja terrorystyczna Al-Ka’ida ! To przecież Amerykanie ją stworzyli w Afganistanie, aby walczyła z Rosjanami. To oni swymi działaniami wykreowali Osamę bin Ladena i jego następców, a później sfingowali zamach na World Trade Center – który w rzeczywistości był wewnętrzną robotą Mossadu i CIA .
 
– Uchodźcy syryjscy, to jest skutek, a nie przyczyna. Przyczyną jest zagraniczna interwencja, spowodowana przepływem obcych najemników z ok. 82 krajów świata. Ta międzynarodowa zbieranina, kierowana jest przez wahabitów mających wsparcie w Arabii Saudyjskiej. Ci terroryści niby „islamscy” nie mają nic wspólnego z islamem! A państwo Saudyjskie powstało przy pomocy służb Brytyjskich, których agent Muhammad ibn Abd al- Wahhab zawarł przymierze z żydem i mordercą Muhammadem ibn Saudem, którzy na gruzach prawdziwego Islamu, zwalczając wszystkie uznane szkoły muzułmańskie: sunnickie, szeickie, sufickie, posądzając ich przy tym o herezje, zbudowali swoje własne sekciarskie państwo wahabicko – saudyjskie ,którym rządzą do dziś. To w Arabii Saudyjskiej znane fakty.
 

 

 
W naszym kraju nie jest prowadzona żadna walka o demokrację – tylko o zachodnie interesy. Chodzi o kontrolę nad ogromnymi złożami ropy i gazu. Chodzi o destabilizację Rejonu Bliskiego Wschodu i podziału jego państw na mniejsze państewka, którymi Zachodowi będzie łatwo sterować i podporządkowywać je sobie. To jest prawdziwa przyczyna zachodniej interwencji w Syrii!
Syria wspięła się na wysoki poziom rozwoju społeczno-gospodarczego za czasów prezydenta Hafiza al-Asada. Nie byłem jego zwolennikiem, z powodu tego co mówiono o jego dyktatorskich zapędach, ale to samo mówiło się i mówi o każdym niewygodnym polityku jak i obecnym Prezydencie.
 
Wojna z „Państwem Islamskim” w Syrii jest w istocie wojną Zachodu z legalną władzą.
Wojna z „Państwem Islamskim” w Syrii jest w istocie wojną Zachodu z legalną władzą.
Za czasów obecnego prezydenta Syria stała się bardziej liberalna, on sam mówił w wywiadach, że demokracja w Syrii będzie narzędziem dla lepszego jutra. Dla przeciętnego Syryjczyka ważne jest to, że może żyć swobodnie, np. bawić się do rana z przyjaciółmi w restauracji. Kobiety chodzą po ulicach ubrane jak chcą – tradycyjnie lub spódniczkach mini. Nikomu to nie przeszkadza.
Syria to kolebka cywilizacji, ma niezwykle bogatą kulturę. Od czasów starożytnych była pośrednikiem pomiędzy kulturami północnej Afryki, Europy i Azji. To tutaj m.in. powstał najstarszy alfabet na świecie. To tutaj swoje stopy stawiali m.in.: Mojżesz, Abraham, Jezus, Muhammad, Aleksander Wielki. To w Syrii powstawały i upadały wielkie imperia, tutaj narodziło się chrześcijaństwo.
 
Wizerunek Syryjczyka jest bardzo pozytywny na całym świecie, jesteśmy wyjątkowi, mamy przecież niezwykle bogatą kulturę. Syryjczycy są bardzo pracowici, mocno przywiązani do swojej Ojczyzny, do swoich korzeni, mają silne poczucie własnej tożsamości arabskiej, tożsamości narodowej.
Syria jest krajem laickim, krajem tolerancji. Zanim przyszedł do nas Islam, byliśmy chrześcijanami, To są słowa Wielkiego Muftiego* Syrii Ahmad Badr Al-Din Hassoun kiedy przemawiając w Kościele w Damaszku w Święta Wielkanocne w ubiegłym roku także przestrzegł przed próbami narzucania własnej wiary innym.
Z kolei w zeszłym roku Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej szejk Abdul Aziz bin Abdullah ponowił swój apel o zburzenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Te dwa przykłady świadczą o poziomie swobód i tolerancji religijnej w moim kraju i np. w Arabii Saudyjskiej.
Moje rodzinne miasto Aleppo, jest uznane przez UNESCO za najstarsze miasto świata mające 12 tysięcy 800 lat, w pierwszej piątce najstarszych miast świata znajdują się także kolejne trzy syryjskie miasta w tym Stolica Syrii Damaszek. W święta w muzułmańskich domach świecą się choinki. Wolne od pracy mamy święta zarówno muzułmańskie jak i chrześcijańskie. W każdej uroczystości religijnej, społecznej, ekonomicznej czy politycznej są obecni przedstawiciele wszystkich społeczności. Syria jest państwem świeckim, tolerancyjnym. Syryjczyków nie trzeba uczyć ani tolerancji, ani demokracji!
To miasto było do niedawna otoczone przez uzbrojone bandy terrorystów. Mieszkańcom brakowało wody i żywności. Pozostała tam moja rodzina, która nie chce opuścić miasta. Syrię opuszczają ludzie z terenów zajętych przez te bandy, bo tam nie ma już życia. Już na początku tej wojny pierwsza fala takich uchodźców dotarła do Turcji. Wyglądało to tak, że do danej miejscowości przy granicy z Turcją „ Jisr Al-Shughur” wkraczali uzbrojeni bandyci, bestialsko mordowali urzędników oraz funkcjonariuszy państwowych, np. policjantów i ochraniarzy budynków publicznych. Grozili, że w rewanżu wojsko syryjskie dokona zemsty. Podstawiano autokary dla mieszkańców, zmuszając ich do opuszczenia kraju. To było dwa tygodnie po tym, jak Turcja postawiła u siebie namioty dla naszych uchodźców.
Gdyby nie bandy terrorystów, Syryjczycy nie mieliby powodu do emigracji. Ok. 9 milionów Syryjczyków musiało przemieścić się wewnątrz kraju, bo ich domy wskutek wojny zostały zniszczone, a im groziła śmierć. Część która została zmuszona do opuszczenia kraju i emigracji do Turcji czy Jordanii miała zablokowane drogi na tereny bezpieczne znajdujące się pod kontrolą Legalnego Rządu .
Obecna emigracja Syryjczyków do Europy jest wymuszona. To efekt politycznych gier, także tureckich tęsknot za Imperium Otomańskim. Ich prezydent Recep Tayyip Erdoğan chciałby rządzić imperium od Grecji po Chiny. Już szkoli przyszłych emirów* tych rejonów!
W Syrii krzyżują się różne interesy wielu państw: USA, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Kataru, Turcji i innych. Im więcej zbrojnych band terrorystycznych oraz zamieszania w moim kraju, tym łatwiej będzie zachodnim państwom podejmującym interwencję podzielić nasz kraj na małe państewka.
To, co ludzie słyszą o sytuacji w Syrii niewiele ma wspólnego z prawdą. Do Polski docierają relacje ocenzurowane lub wręcz kłamliwe. Przekazem wiadomości sterują ośrodki syjonistyczne, zainteresowane mnożeniem podziałów na Bliskim Wschodzie. Im nie jest na rękę gospodarczy rozwój państw arabskich. Dlatego rozpowszechnia się kłamstwa o Syrii, np. mówiło się o użyciu przez Asada broni chemicznej, co nie miało i nie mogło mieć nigdy miejsca, i co potwierdzono w utajnionych raportach Komisji ONZ i niezależnych ekspertów . Twierdzono również, że trzeba chronić rzekomo prześladowanych syryjskich chrześcijan. To manipulacja – przecież tam są wszyscy Syryjczycy prześladowani przez to tzw. Państwo Islamskie i przez ponad 300 obcych organizacji terrorystycznych . Państwo syryjskie nikogo nie prześladuje! Ci, co są zmuszeni do ucieczki, uciekają nie przed syryjskimi władzami – ale przed bandami wahhabickich terrorystów i to na tereny pozostające pod kontrolą Legalnego Rządu. Nie ma znaczenia, w co uciekający uchodźcy wierzą albo nie wierzą. Każdemu, kto nie popiera terrorystów, na terenach przez nich zajętych grozi okrutna śmierć.
Sheikh Hassan Nasrallah w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział, że według statystyk, które posiada, do tej pory zostało zamordowanych więcej sunnickich duchownych, niż szeickich czy chrzescijanskich ! Co jest również logiczną konsekwencja tego, że w Syrii ponad 70% ludności stanowią sunnici.
 
Pan, prezydent Assad dowiódł, że jest człowiekiem inteligentnym, odważnym i ma dobrą wolę. I podobnie jak większość osób publicznych wyposażonych w takie cechy, jest nieustannie dyskredytowany i oczerniany przez zachodnie rządy i media
Do Europy, głównie do Niemiec, trafia mnóstwo udających Syryjczyków osób, z innych krajów, na fałszywych paszportach syryjskich wystawianych przez Turcję są to obywatele Turcji, Libanu, Egiptu , Afganistanu , Czeczeni , Jordanii , Libii a nawet Somalii ! . Dla nich wojna w Syrii to pretekst do emigracji ekonomicznej, przepustka do lepszego życia. Tworzy się zatem coraz większy chaos. I nie jest tajemnicą , że wiele z tych osób podszywających się pod Syryjczyków dostała nową tożsamość od swoich organizacji w ramach uznania, i jako premia za swoja działalność terrorystyczną . Wiele z nich zapewne musiało się popisać wyrżnięciem Syryjczyków i obcinaniem ich głów zanim zostali oddelegowany do Europy w celu wykonania konkretnej misji? Świat także obiegło zdjęcie oryginalnego Paszportu i Syryjskiego Dowodu Osobistego ze zdjęciem obecnego Premiera Holandii ( oczywiście pod innymi danymi personalnymi ) ? to kosztowało jednego z redaktorów Holenderskich 40 godzin czekania i tylko 825 dolarów amerykańskich ? Brytyjski fotoreporter Jeroen Oerlemans, który przez tydzień był przetrzymywany przez rebeliantów, twierdził, że wśród opozycjonistów było dużo ochotników z regionów takich jak Pakistan, Bangladesz i Czeczenia. Dodał, że żaden z przetrzymujących go bojowników nie był Syryjczykiem, a połowa z nich znała angielski.
 
W czerwcu 2014 r. w drugi dzień po ogłoszeniu przez Pana Marszałka oficjalnych wyników wyborów prezydenckich w Syrii w których Prezydent Asad uzyskał ponad 74% głosów uprawnionych do głosowania co stanowiło ok. 86% głosujących, zrodził się wtedy pomysł zorganizowania przyjazdu do Syrii grupy Europarlamentarzystów, Polityków i obserwatorów reprezentujących prasy międzynarodowe i media. Wyrażono opinię , że trzeba zmobilizować wszystkie siły aby ujawnić kulisy wydarzeń w Syrii i podjąć wspólną walkę ze światowym terroryzm i przeciwko ekstremizmowi religijnemu , wtedy podjąłem inicjatywę zorganizowania takiej konferencji która odbyła się w Damaszku na przełomie listopada i grudnia 2014 roku. Udało nam się powołać Komitet, z udziałem międzynarodowych autorytetów prawnych. Jego zadaniem jest m.in. dokumentowanie działań różnych osób, organizacji i krajów przeciwko stabilizacji w Syrii. Udało nam się także rozpocząć międzynarodową współpracę z europarlamentarzystami, amerykańskimi kongresmenami i innymi osobami zaangażowanymi w sprawę syryjską. Chodzi o to, aby przeciwstawiać się prawdziwemu terrorowi, także temu któremu nadano miano opozycji umiarkowanej . Chodzi nam też o to, aby prawda o tym, co dzieje się w Syrii dotarła do międzynarodowej opinii publicznej.
Rosja wie, że błędem było pozwolenie na to, by Amerykanie zdestabilizowali Irak, podejmując interwencję zbrojną pod fałszywym pretekstem posiadania broni chemicznej przez Saddama Husajna. Dzisiaj wiadomo, że pokazywane przez Colin’ a Pauel’ a – Ówczesnego Sekretarza Stanu USA w ONZ na fotografiach lotniczych rzekome kontenery z bronią chemiczną to były zwykłe kuchnie polowe wojsk irackich co później wyjaśnił Prezydentowi Kwaśniewskiemu , że to była fałszywka i co nas kosztowało – niezłym – udziałem w interwencji w Iraku i kilkudziesięciu poległych polskich żołnierzy i setki milionów dolarów …
 
Rosja miała dobrą nauczkę w Libii która kosztowała świat utratę stabilizacji w tamtym rejonie w wyniku wstrzymania się od głosu i niestosowania weta dla Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, uchwalająca zakaz lotów nad Libią , ale skąd Rosja mogła przewidzieć , że ten zakaz zostanie wykorzystany przez Amerykanów, Włochów , Francuzów i Anglików do ataków lotniczych na pozycje rządowe Kaddafiego w wyniku których jego kolumna samochodów także została zaatakowana . Udział Rosji jak i Chin w konflikcie syryjskim jest wyważony , i zaczęło się od zastosowania weta po raz pierwszy przez te dwa Państwa przeciwko uchwaleniu podobnego zakazu lotów nad Syrią i na pewno ostatnie wydarzenia i konkretnego zaangażowania Rosji po stronie Legalnej Syrii spowoduje przyhamowania aspiracji niektórych krajów opowiadających jawnie po stronie destabilizacji sytuacji w Syrii i regionie i wzmocni wizję odrodzenia i odbudowy zniszczonego kraju.
 
Wszystkie amerykańskie interwencje kończą się chaosem oraz pojawieniem się uzbrojonych band. W moim kraju, na terenach zajętych przez terrorystów, trwa grabież fabryk, wywożonych w całości za granicę. Terroryści wahhabiccy finansują się m.in. syryjską ropą kradzioną z zajętych terenów, także przez sprzedaż zagrabionych dzieł sztuki. Zachód twierdzi, że zwalcza ISIS . To dlaczego kupuje od nich kradzioną ropę i dzieła sztuki? Przecież to jest jawne finansowanie terroryzmu! Amerykanie chcą, ich rękami obalić legalną władzę w Syrii, bo już nie mogą posłużyć się taką manipulacją i jawną inwazją jak w Iraku. Syria staje się świadectwem kompromitacji zachodniej polityki, wskutek której cierpią zwykli ludzie.
 
Znajdujemy się na niebezpiecznym gruncie. Przyznany sobie przez Stany Zjednoczone monopol na posiadanie jedynej racji, na wolność i na godność ludzką prowadził do nieprawości, ucisku i cierpienia na globalną skalę. Zachodnia mentalność, jaka przejawia się w Libii i Syrii, jest naprawdę nieludzka – psychopatyczna– i ucieleśnia najniższe, najpodlejsze aspekty ludzkiej natury.
 
Jak długo światowi przywódcy będą wciąż podporządkowywać się woli politycznych psychopatów, ludzkość nie osiągnie pokoju na świecie. Ufamy, że więcej ludzi zacznie mówić językiem prawdy, postępować zgodnie ze swoimi silnymi przekonaniami i nie będzie kierować się strachem i ignorancją. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z nas zdoła przyczynić się do stworzenia prawdziwie wielobiegunowego świata, wolnego od destrukcyjnego wpływu psychopatów i fanatyków oraz tworzonych przez nich niszczących struktur politycznych, uniemożliwiających utrzymanie pokoju.
Daesh tzn. ISIS jest konsekwencją podległości naszych marionetkowych polityków wobec interesów Izraela, i pragnienia osłabienia, destabilizacji i obalenia suwerennych rządów, które nie są przyjazne Izraelowi i jego ekspansywnej polityce. Nasze rządy i polityczne prostytutki ,finansowały i uzbrajały tak zwane grupy rebelianckie, które zaatakowały państwa z zamiarem wymuszenia zmiany tzn. „reżimów” nawet najechali państwa, a inne zbombardowali, … mają krew tysięcy na swoich rękach ! włączając w to krew naszych żołnierzy !. Irak, Libia i Syria pogrążyły się w chaosie dokładnie z tego powodu, a ISIS zostało zrodzone z tego chaosu.
 
Nie tylko rozmyślnie stworzyli bałagan na Środkowym Wschodzie, ale kontynuowali proces niszczenia Europy poprzez masową imigrację i popełnianie oszustwa „różnorodności”. Ci ludzie, którzy udają polityków, są aktorami, przedstawiają wam fałszywą rzeczywistość, bo służą ukrytej ręce, która wypełnia ich portfele krwawymi pieniędzmi. Mówią wam, że multikulturalizm i różnorodność są „siłą”, a później mówią wam, że multikulturalizm zawiódł, wypełniają wasze państwa muzułmanami, a później mówią, że musicie iść na wojnę do państw islamskich, aby usunąć tych, o których mówią że są to „bezwzględni dyktatorzy”, podczas gdy ci bezwzględni dyktatorzy tak właściwie rządzą WASZYMI krajami. Usunięcie tych tak zwanych ‚dyktatorów’ doprowadziło do stworzenia ISIS i niestabilnego regionu Środkowego Wschodu.
 
syrd3m
Wspólny syryjsko-polski protest przed ambasadą USA w Warszawie 06.09.2013. Stowarzyszenie WPS także było obecne.

Później mamy „kryzys emigrancki”, który nie tylko służy celowi demograficznego niszczenia Europejskich narodów, ale oznacza, że niezliczeni terroryści mogą przekraczać granice do Europy, a to wszystko jest umożliwione przez te dziwki globalizmu, które ciągną świat ku katastrofie.

 
Konwencja z 1933 r. Ona obowiązuje do dzisiaj, została potwierdzona w 1974 r. i jest nadal aktualna, a w art. II i III zawiera definicję wojny, z czego wynika, że Udział jakichkolwiek wojsk w Syrii czy w Iraku może być możliwy, tylko wtedy jeżeli o to poproszą legalne władze Syrii i Iraku!, w każdym innym razie – choć ten udział może być symboliczny – stanowi to niezgodne z prawem międzynarodowym wypowiedzenie wojny.
 
Pokoju nie osiągnie się przemocą i bronią, każda wojna jest porażką ludzkości. Tzw. neo-konserwatyści amerykańscy i ich poplecznicy chcą doprowadzić do zderzenia cywilizacji łacińskiej z islamem, do fizycznego zderzenia cywilizacji religijnych, a czyni się to z obozu globalistów nie mających nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z cywilizacją łacińską. To Izrael i Turcja oraz Stany Zjednoczone mają interes w Syrii , Iraku, Jemenie i Libii. Każdy przecież wie, że chodzi o ropę i okupacje Palestyny przez Twór Syjonistyczny, w którą jest zaangażowana Ameryka po stronie Chazarskich Syjonistów .
 
Rzeczypospolita Polska działając na rzecz pokoju w Syrii, powinna dążyć do zdjęcia restrykcji gospodarczych i handlowych nałożonych bezprawnie na Syrię, które uderzają przede wszystkim w zwykłych Syryjczyków. Powinnyśmy przywrócić naszej Ambasadzie w Damaszku dawną świetność. Należy powołać bilateralną Komisję Polsko-Syryjską w Sejmie, która zajęła by się przywróceniem poprawnych relacji z Syrią . Polska nie jest agresorem, mimo że zdarzały się nieprzemyślane decyzje polityczne, kierowane instrukcjami z zachodu do naszych sprzedajnych polityków, jak chociażby przesłanie naszych wojsk do Afganistanu czy Iraku ze szkodą dla naszych interesów w tym kraju.
 
Żadna wojna nie jest naszą wojną ,chyba że wojna przeciwko Terroryzmowi w Imię Pokoju.
 
 
Nabil Al Malazi
 
Przewodniczący Klubu Syryjskiego w Polsce
Prezes Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowego „Orient”
Wiceprzewodniczący Partii „Zmiana” ds. Stosunków Międzynarodowych
Członek „Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych”http://niezaleznemediapodlasia.pl/syryjczyk-mowi-kto-stoi-za-isis-konferencja-w-sejmie-rp/